:TITLE:Visual Novel bejegyzése/szerkesztése :INC:index :INC:incomplete :SUB:Mikor jegyezzünk be egy új visual novelt

Ahhoz, hogy a játék be kerüljön az adatbázisba, megszakítás nélkül a regényekre hasonló elbeszélés módot kell, hogy alkalmazza. Ez alatt értjük a vizuális elemek, történések, szereplők cselekedetei vagy gondolatainak a bemutatását is.

Ez elbeszélés megszakítás nélkül* kell menjen egy jó ideig és alkalmaznia kell az egyik ismert Visual Novel bemutatási módszert mint az ADV, NVL és ezek változatait.
*Ne nagyon tartalmazzon játék elemeket, egy egyszerű térkép vagy lehetőségek kiválasztása nem számít.
Megjegyzés: Különleges esetekben lehet kivétel. Egy játék bekerülhet még akkor is ha nem felel meg a fenti szabályoknak. Ez a döntési jog a moderátorok kezében van. Ne tegyél be egy játékot abban a reményben, hogy majd az kivételt kap a szabályok alól.

:SUB:Általános tudnivalók
Cím (romaji)
Ez cím az eredeti kiadásnak a címén kéne alapuljon.
Ha az eredeti cím a latin ábécé betűit használja, akkor nézd meg a nagybetűsítő útmutatónkat.
Ha nem akkor, a szabályok szerint romanizálj.
Eredeti cím
Ha a név hivatalosan egy különböző cím alatt szerepel(általában a különböző karakter készletek miatt), akkor ezt az eredeti címmel töltsd ki.
Más nevek
A visual noveleket több név alatt is ismerhetik. Használd ezt a mezőt arra, hogy netten keringő neveket feltüntesd. Hivatalos neveket ide nem kell beírni.
Leírás
A fő történet rövid leírása.
Hossz
Egy becslés, hogy kb. mennyi időbe kerül míg megkapjuk a visual novel mindegyik végződését. Jobb az ha inkább a játékidőt összehasonlítod egy másik játékéval amelyiket már játszottad ahelyett, hogy megsaccolnád, hogy mennyi is lehet valójában. Mert végül is minden relatív.
Külső linkek
Különböző linkek amelyek információval szolgálnak a visual novelről. A címek megszerzésért, menj valamelyikre: (Wikipedia, Novelnews.net, Renai.us és Visual-novels.net), majd keress rá a játékra, és állapítsd meg az oldal ID-ját vagy nevét amivel majd kitöltöd a szöveg dobozokat. Ne írd be a teljes címet mert csak egy részére van szükségünk!
Kapcsolódó anime
Néhány visual novelnek (mint pl. a Clannad és az Utawarerumono) van anime adaptációja, vagy fordítva, animéből lett a visual novel. Ezt a mezőt arra használd, hogy ezeket az animéket megnevezd.
Az animéket AniDB ID-kal ad meg. Csak keress rá az AniDB-n s add meg a numerikus ID-ját a bejegyzésnek (a webcím aid=xxx részében megtalálod). Több ID esetén válaszd szét őket egy szóközzel.
Ha a visual novel már összefüggésbe áll egy másik visual novelel, és mindkét játéknak van anime adaptációja, akkor ugyanazt az animét nem kell hozzáadni mindkét játékhoz. Például a Da Capo-nak két anime adaptációja is van (837, 2832), úgyszintén a Da Capo II-nek is. (5419, 5652). De a Da Capo II-hőz kapcsolódóakat nem kell hozzáadni a Da Capo-hoz, ami fordítva is érvényes - a belső visual novel összefüggések majd gondoskodnak erről.
Miután beküldtél egy új AniDB ID-t, VNDB automatikusan megszerzi az információt az animéről és megjeleníti az oldalon. Ez bele telhet egy pár percbe vagy rossz esetbe órákba. Ez idő alatt az anime ID-ját fogod csak látni, s a címet meg a hivatkozásokat az AnimeNFO-hoz és az Anime News Network-hoz nem. Nem lehetséges ezeket manuálisan kitölteni, minden információ automatikusan lesz megszerezve!
:SUB:Kategóriák A kategória rendszert felváltotta a címkézés. Ez csak azért van itt, hogy megmaradjon a számozás. :SUB:Kép

Minden visual novelnek kéne legyen egy kép feltéve, lehetőleg egy hivatalos borítója valamelyik kiadásnak. Néhány esetben, főleg doujin játékoknál, ha nem létezik ilyen borító akkor egy kép a játék weboldaláról vagy egy pillanatkép a játékból is használható.
A képek csakis JPEG vagy PNG formátumba lehetnek s ne legyenek nagyobbak 5 MB-tól. Minden kép ami nagyobb 256x400 pixeltől automatikusan át lesz méretezve, hogy elférjen az oldalon. Tartsd észbe, hogy az átméretezés egy külön procedúra, szóval feltöltés után a kép nem fog egyből megjelenni. Viszont csak egy pár másodpercig kéne tartson, úgyhogy beküldés után, nem sokkal kész is kéne legyen.

A 'Nem Munkabarát' (innentől NSFW) figyelmeztetést olyan esetekben kell használni mikor a borítókép biztonságtalanná teszi a munka környezetet. Hogy megtud állapítani, ezt a dolgot kövesd az alábbi irányelveket:

Még akkor is ha tisztába vagy ezekkel az irányelvekkel, nem mindig lehet megállapítani, hogy egy kép biztonságos vagy nem. Ha nem tudod eldönteni, akkor jobb ha az választod, hogy NSFW.

:SUB:Összefüggések

A visual novelek közti összefüggéseket arra lehet használni, hogy megjelöljük, hogy mely játékok állnak kapcsolatba egymással.
Mikor egy összefüggést hozzáadsz egy visual novelhez, az automatikusan meg fog történni a másik visual novelel is. pl. ha beállítod x játékot y játék folytatása ként, akkor y automatikusan hozzá lesz adva x-hez mint egy előd. Nincs szükség mindkét játékot átszerkeszteni
Csakis közvetlen összefüggéseket adj meg. Ha x játék kapcsolatba áll y játékkal, y játék meg kapcsolatban áll z játékkal, akkor z játékot nem kell kapcsolatba hozni x játékkal. Ez lehet, hogy komplikáltnak hangzik először, de meg fogod érteni, ha megnézel egy összefüggés grafikont. Mikor az összefüggéseket szerkeszted, akkor próbálj oda figyelni az összes játék közti összefüggésre - mint a grafikonon - ahelyett, hogy csak arra a bizonyos visual novelre figyelnél amelyiket ép szerkeszted.
A "hivatalos" jelölő dobozkát használhatod ha szeretnéd jelezni, hogy az összefüggés hivatalos. Egy összefüggés akkor hivatalos ha mindkét játékot ugyanaz a forgalmazó vagy márkanév adta ki, vagy ha netán tudod, hogy az eredeti készítő hivatalosan átadta a projektet egy új készítőnek. A megszokott szabály: rajongó lemezek és játékok ugyanabból a sorozatból hivatalosak, míg fan fiction azaz rajongók által kitalált történetek pedig nem.
A különböző összefüggésekből egy fix lista van(lejjebb megtalálod). Úgy, mint más dolgoknál, az összefüggések a játékok közt a valóságban sokkal komplexebbek is lehetnek mint az itt leírottak. Egyszerűen azt válaszd amelyik a legjobban leírja a valódi összefüggést mikor nem tudod eldönteni, hogy melyik is lenne a jó.

Következő rész
A történet folytatása. <=> Előző rész.
Előző rész
A történet az eredeti történet előtt játszódik.<=> Következő rész.
Azonos környezet
Ugyanaz az univerzum, világ, valóság és időszak, de teljesen eltérő szereplők. Nem mindig könnyű megállapítani, de általában ha ugyanazok a helyek vagy tárgyak amelyek nem léteznek a valós világban de megtalálható mindkét játékban akkor ez lehet használni.
Alternatív változat
Ugyanaz a környezet, ugyanazok a szereplők, de a történet máshogy van elmesélve.
Megosztott szereplők
Eltérő történet, de megjelennek szereplők más játékból.
Mellék történet
A történet valamikor a fő történet eseményei alatt folyik. <=> Fő történet
Fő történet
Ellentéte a Mellék történet-nek.
Azonos sorozat
A játékok ugyanahhoz a sorozathoz tartoznak.
Rajongó lemez
Rajongó lemez.
Eredeti játék
A rajongó lemez ellentéte.
:SUB:Pillanatképek Minden visual novel bejegyzéshez maximum 10 pillanatképet lehet csatolni. A megengedett formátumok a JPEG és a PNG. A feltöltött képeket szigorúan átvizsgálják, hogy megfeleljenek a lenti követelményeknek. Erősen ajánlott, hogy kövesd a pillanatkép készítő útmutatónkat ha nem akarod, hogy erőfeszítéseid kárba vesszenek.